ZinAG0262 641 7710
MENÜ

ÇİNKO

Çinkonun cilde faydalarında en önemlisi hücrelerin oluşturulması sırasında çeşitli enzimlerin aktivasyonunu sağlamasıdır. Çinko cilt hastalıklarının giderilmesinde ve onarılmasında oldukça etkili sonuçlar vermiştir.

Çinkonun Cilde Faydaları

Yaşlanma ile birlikte ciltte meydana gelen sorunlar artmaktadır. Cilt sorunlarının yavaşlatılması için çinkonun cilde faydaları etkili olabilir. Çinkonun hücre yenileme özelliği vardır. Bu haliyle cilt hücrelerinin onarılması, parlaması çinko minerali ile kazanılabilir. Çinkonun antiseptik yani mikrop öldürücü olarak değerlendirilebilir. Çinkonun cilde faydaları içinde en önemlisi hücrelerin oluşturulması sırasında çeşitli enzimlerin aktivasyonunu sağlamasıdır. Bu durumda çinko cilt hastalıklarının giderilmesinde ve onarılmasında oldukça etkili sonuçlar vermiştir. Bu durumu değerlendiren uzmanlar çinko kremlerinin üretimine hız vermişlerdir. Günümüzde bir çok cilt için üretilmiş çinko kremleri bulunmaktadır.

Çinkonun Cildimizi Koruması

Yoğun güneş altında kalan kişilerde daha çok ortaya çıkan güneş yanıkları ve yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan lekelerin giderilmesi için cildimize çinko kremleri sürebiliriz. Bununla birlikte asıl onarım ise organlarda başlamaktadır. Bunun için çinko yönünden zengin besinler ile beslenmek gerekecektir. Ayrıca çinkodan yoksun bir insan organizması, fonksiyonlarının bir çoğunu yerine getiremeyecektir.

Çinkonun Akne Tedavisine Katkısı

Çinko kremler akne üzerine direkt uygulanabilir. Antiseptik özelliği nedeni ile akne üzerinde oluşması muhtemel mikropları öldürerek cildi akne ile olan mücadelesinde, cilde yardımcı olmaktadır. Akne üzerinde oluşan yağ tabakasının fazlasını temizleyerek kurutur. Ciltte meydana gelen akneler diğer vücut bölümlerine de yayılabilir. Bu durumun önlenmesi için akne olmayan bölümlere sürülen çinko kremi yayılmayı önleyecektir.

mutlu bebek   ayaklar   mutlu kadın

Cildimizde Oluşan Pişiğin Çinko ile Giderilmesi

Kullandığınız tüm pişik kremlerinin içinde çinko bulunur. Çinko oranının yüksekliğine göre kremlerin fiyatı değişmektedir. Çinko kremi başta bebekler olmak üzere yetişkinlerde de kullanılabilir. Pişiğin oluşmasına neden olan bakterilerin yok edilmesinde oldukça etkili sonuçları vardır. Pişiğin kısa sürede geçmesini sağlar.

Egzama Tedavisinde Çinkonun Faydaları

Dış etkenlerden kaynaklanan egzamaların giderilmesi için oldukça etkili sonuçlar veren çinko kremleri; egzamanın derinlerine etki ederek hücrelerin yenilenmesini ve iyileşmesini sağlar. Egzamaya maruz kalan kişiler çinko kremini hergün kullanmalıdırlar.

Cilt Yanıklarında Çinkonun Faydaları

Yanıklar, hücre bütünlüğünü bozan, yeni oluşum hücrelerin eskisi gibi olmadığı durumlardır. Yanan kısım kendi haline bırakılarak iyileşmesi beklenmemelidir. Eğer kendi halinde beklenir ise yanık izleri oldukça bariz bir şekilde kendini gösterecektir. Yanık ile birlikte çinko kreminin yanık üzerine sürülmesi, hücre yenilenmesine neden olmaktadır. Çinko kremleri yanan bölge de yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olduğu gibi yanık izlerinin de bölgesel doku ile uyum içinde oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Yukarıda sayılanlardan başka düzenli olarak kullanıldığında cildin kalıcı parlaklığı oluşur. Fakat kimi insanlarda fazla kullanım alerji yapabilir. Kızarıklık, tahriş ve kaşıntıya neden olabilir.

ZinAGZinAGBarış Mahallesi, 1804/2 Sokak, No:24, Gebze, Kocaeli
+90 (262) 641 77 10 (pbx)